Vizitky: kdo je kdo na Bohemia Trophy 2018

Publikováno 11.6.2018 14:30

Seznamte se! Toto je sestava šesti účastníků Bohemia Trophy 2018. O pohár budou v Mladé Boleslavi a v Praze bojovat společně s pořadajícími českými kluby také dva účastníci švédské superligy, zástupce finské nejvyšší soutěže a reprezentace Slovenska. 

Vizitky: kdo je kdo na Bohemia Trophy 2018

Technology Florbal Mladá Boleslav

Český klub číslo 1. Mladá Boleslav to na jaře dotáhla k premiérovému superligovému titulu a teď se chce dobře připravit na sezonu, v níž ji čeká i cesta do Švédska na Pohár mistrů. Tým Technology navíc obhajuje prvenství na Bohemia Trophy, což je další důvod, proč znovu obstát v mezinárodní konkurenci. Před rokem Boleslav na turnaji porazila oba švédské kluby IBK Dalen i AIK Innebandy v nájezdech. Ročník 2018 pro ni začne proti Linköpingu.

Linköping Innebandy

Tým českého reprezentanta Matěje Jendrišáka se v poslední sezoně dostal do semifinále švédské superligy, ale to není nic, s čím by se Linköping spokojil. Tím spíš, že v letech 2015 i 2016 byl v superfinále. Proto klub posiloval - na nový ročník už přivedl reprezentanta Simona Palména i produktivního Maxe Wahlgrena. Linköping je rozhodně velkým favoritem Bohemia Trophy. 

SB Welhot

Tým ze stotisícového města Kuopio před rokem postoupil do finské nejvyšší soutěže a ve své nováčkovské sezoně nebyl daleko od postupu do play-off. Nakonec chyběly k osmému místu čtyři body. Celým oficiálním názvem Salibandyseura Welhot zvolil pro svou přípravu na novou sezonu i cestu do Česka a bude neokoukaným zpestřením pro florbalové fanoušky na Bohemia Trophy. 

IBK Dalen

Dalen sehrál v jarním čtvrtfinále play-off švédské superligy tři těsné zápasy s favorizovaným Falunem, a tak porážka 0:4 v sérii trochu mate. V týmu zůstávají švédští reprezentanti - brankář Mans Parsjö Tegnér a útočník Jonas Svahn. Oba budou bojovat o místo v nominaci pro prosincové mistrovství světa v Praze. 

ACEMA Sparta Praha

Spolupořadatel Bohemia Trophy chce navázat na sezonu, která se Spartě moc povedla. ACEMA hrála semifinále nejvyšší soutěže po 17 letech a dva zápasy proti pozdějším boleslavským mistrům dotáhla až do nájezdů, resp. prodloužení. Sparta zatím představila dvě posily - boleslavského Radima Křenka (který po zranění ještě do turnaje nezasáhne) a Jakuba Buriana z Pardubic. 

Reprezentace Slovenska

Slováci se připravují na prosincové mistrovství světa v Praze. Základní skupinu Bohemia Trophy odehrají na Podvinném mlýně a pak se po necelém roce vrátí do Mladé Boleslavi, kde v září 2017 nastoupili ke dvěma přípravným zápasům proti Česku (5:9 a 2:13). Mezi slovenské hvězdy se řadí vítkovický Lukáš Řezanina či mladík Michal Dudovič z Wileru Ersigen. Trenérem je Čech Petr Koutný. 

Dále čtěte

17.6.2018 17:24 Triumf na Bohemia Trophy 2018 slaví Mladá Boleslav

Bohemia Trophy 2018 ovládl tým Technology Florbal Mladá Boleslav a navázal na své turnajové vítězství z roku 2017. V letošním finále vyhrál 10:5 nad švédským IBK Dalen a turnajem prošel bez porážky. Třetí se umístil Linköping, který v zápase o bronz porazil Slovensko 9:4. 

17.6.2018 14:22 Linköping dal Slovensku devět gólů a má bronz

Bronzovou pozici na Bohemia Trophy 2018 obsadil švédský klub Linköping Innebandy. V zápase o bronz vyjádřil převahu vítězstvím 9:4. Turnaj vyvrcholí finálovým utkáním mezi IBK Dalen a Technology Florbal Mladá Boleslav od 14.30 hodin v Městské sportovní hale Mladá Boleslav. 

17.6.2018 11:33 Páté místo patří Spartě

Finálový den Bohemia Trophy 2018 rozehrály týmy ACEMA Sparta Praha a SB Welhot soubojem o páté místo. Pražané zvítězili v přestřelce 11:9 a na závěr turnaje se tak radují z prvního vítězství. Finský tým končí šestý. 

16.6.2018 20:43 Druhým finalistou je Mladá Boleslav

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav má šanci obhájit prvenství z Bohemia Trophy 2017. I ve druhém ročníku mezinárodního turnaje čeká domácí tým finále, do kterého postoupil po semifinálovém vítězství 7:5 nad reprezentací Slovenska. Boleslav přitom před polovinou zápasu prohrávala už 1:4. Finále mezi Mladou Boleslaví a švédským Dalenem začíná v Městské sportovní hale ve 14.30 hodin. Předtím se hrají zápasy o páté místo (od 10.00 Sparta - Welhot) a o třetí místo (Linköping - Slovensko). 

16.6.2018 18:41 Skvělé švédské semifinále! Postupuje Dalen

Prvním finalistou Bohemia Trophy 2018 se stal IBK Dalen, který ve “švédském” semifinále porazil Linköping Innebandy 8:7. Dalen rychle vedl 3:0, pak se Linköpingu povedl obrat na 4:3, ale vítěz skupiny B přesto dotáhl utkání k vítězství. Druhé semifinále začíná v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi v 19.15 hodin, střetnou se Technology Florbal Mladá Boleslav a reprezentace Slovenska. 

Partneři turnaje