Týmy

ACEMA Sparta Praha

Spolupořadatel Bohemia Trophy využije první ročník turnaje jako kvalitní přípravu na sezonu, v níž se chce po roční odmlce vrátit do play-off české superligy. Pořídil si na to zvučnou posilu! V rudém bude nastupovat Milan Garčar, jenž hrál dříve ve Švédsku (Falun, Helsingborg), Finsku (Nokian) i Švýcarsku (Kloten). Spartu do nové sezony vede jako hlavní trenér Ondřej Kašpárek, který naváže na Jaroslava Berku. Všechny své zápasy v základní skupině Bohemia Trophy odehraje Sparta ve známém prostředí Arény Podvinný mlýn. 

detail týmu

AIK Innebandy

Vzácná návštěva ze Stockholmu. V klubových vitrínách AIK Innebandy září dva zlaté poháry pro švédské mistry z let 2006 a 2009. V poslední sezoně tým z hlavního města chyběl v play-off, protože se mu nepovedl závěr základní části. Jak se na tu další naladí v Praze a v Mladé Boleslavi? Hlavní trenér Magnus Jäderlund je určitě moc rád, že v klubu zůstává vzrůstem drobný, ale svými výkony výrazný kapitán Patrik Hagberg. Jisté je i pokračování Andrease Stefanssona, padesátigólového střelce z minulé sezony. 

detail týmu

IBK Dalen

V Umea udělali českému florbalu solidní reklamu reprezentanti Milan Tomašík, Martin Tokoš a Patrik Suchánek. Česká parta se sice postupně rozpadla, ale to nic nemění na tom, že IBK Dalen bude patřit mezi to nejatraktivnější, co Bohemia Trophy naservíruje fanouškům. V jeho kádru působí hned dva švédští reprezentanti, kteří se vešli do úzkého kádru pro Světové hry. Do polské Vratislavi se těší brankář Mans Parsjö Tegnér i útočník Jonas Svahn. A ještě před tím se ukážou v Česku! 

detail týmu

Sokol Pardubice

Tým dlouhodobě budovaný okolo bronzového medailisty ze světového šampionátu 2014 Martina Zozuláka, který bude od nové sezony též hrajícím asistentem trenéra, chce víc. Chce konečně do superligového play-off a k tomu Sokolu může pomoci i letní mezinárodní konfrontace na Bohemia Trophy. Pardubický tým bude patřit na turnaji mezi věkově nejmladší, do nové generace patří třeba i Přemek Pakosta, který v květnu získal s českou juniorskou reprezentací bronz na mistrovství světa. 

detail týmu

Technology Florbal MB

Spolupořadatel Bohemia Trophy naváže na hostitelství Poháru mistrů z let 2011 a 2015, mladoboleslavským fanouškům znovu ukáže mezinárodní florbal a v domácím prostředí si klade vysoké ambice. Trenér Jan Pazdera na turnaji nasadí i pětici nominovaných na Světové hry, tedy brankáře Lukáše Bauera, obránce Jana Jelínka, a útočníky Jiřího Curneyho, Jakuba Grubera a Milana Tomašíka. Mimochodem, právě nejčerstvější boleslavskou posilu čeká hned na startu Bohemia Trophy duel proti IBK Dalen, za který v minulosti odehrál čtyři sezony. 

detail týmu

Unihockey Tigers Langnau

Tým s hvězdným Švédem Johanem Samuelssonem v jarním ligovém semifinále trápil pozdější švýcarské šampiony Wiler Ersigen, ale do superfinále se nedostal a na svůj premiérový titul stále čeká. V nové sezoně se o něj pokusí s českým trenérem Michalem Rybkou, který dlouhodobě žije ve Švýcarsku a v klubu v minulosti hrál - stejně jako další Čech Aleš Zálesný. Výraznou předsezonní posilou Tigers Langnau je švýcarský reprezentant Simon Flühmann, kterého v základní skupině Bohemia Trophy čeká i duel proti svým bývalým spoluhráčům z IBK Dalen. 

detail týmu

Partneři turnaje