Týmy

EräViikingit

Jeden z dlouhodobě nejlepších týmů finské ligy, na Bohemia Trophy se představí poprvé. V kádru jsou mistři světa z prosincového šampionátu v Praze Lauri Kapanen a Jani Kukkola. Klub z Helsinek před touto sezonou angažoval českého obránce Ondřeje Vítovce z Tatranu Střešovice. 

detail týmu

Floorball Köniz

Elitní švýcarský klub, semifinalista posledního ročníku tamní ligy a třetí tým z lednového Poháru mistrů. Tam se v zápase o bronz utkal s Mladou Boleslaví, na stejný duel dojde i v rámci druhého hracího dne Bohemia Trophy 2019. Z týmu odešel po sezoně produktivní český útočník Patrik Dóža, nové angažmá bude mít také švýcarský reprezentant Jan Zaugg. Naopak posilou je Andreas Nordh, který hrál na předchozím ročníku Bohemia Trophy za Linköping. Vrátil se také Manuel Maurer z Växjö. 

detail týmu

IBK Dalen

Elitní švédský klub startuje na Bohemia Trophy potřetí, v roce 2017 byl třetí a loni druhý, když ve finále podlehl Mladé Boleslavi 5:10. Dalen v uplynulé sezoně švédské superligy prošel mezi čtyři nejlepší, ve čtvrtfinále vyřadil Linköping. Klíčovou letní zprávou z Umeå, kde sídlí Dalen, je setrvání Ketila Kronberga. Vedle norského veterána byl na posledním mistrovství světa i švédský gólman Måns Parsjö-Tegnér, nejlepší gólman poslední sezony švédské superligy. Na šampionátu hrál také Jonas Svahn, rovněž za Švédsko.

detail týmu

Technology Florbal MB

Pořadatel Bohemia Trophy a vítěz ročníků 2017 a 2018. V české Tipsport Superlize má Mladá Boleslav za sebou povedenou sezonu, v níž vyhrála základní část a postoupila do Superfinále. Na turnaji zažije premiéru v domácí hale trenér Petr Novotný a posily Patrik Suchánek a Daniel Šebek ze švédského Helsingborgu. Do sestavy by mohli naskočit také někteří talentovaní mladíci. 

detail týmu

Partneři turnaje