AIK Innebandy poráží Pardubice a vítězí ve skupině A

Publikováno 30.6.2017 20:05

Poslední zápas skupiny A nabídl souboj mezi AIK Innebandy a Sokol Pardubice. Švédské AIK mělo skvělý vstup do zápasu stejně jako proti Spartě, už v páté minutě zápasu otevřel skóre nejlepší střelec AIK Andreas Stefansson. Po necelých čtyřech minutách zvýšil na 2:0 Axel Larson. Od této chvíle se zdálo, že bude zápas naprosto jednoznačný, ale Pardubice dokázaly na začátku druhé třetiny snížit na 1:2 když se prosadil po pěkné akci Michal Janeček. Zápas se zlomil ve třetí třetině, kdy AIK přidalo celkem čtyři branky a nakonec zvítězilo nad Pardubicemi 8:1 a zároveň tak ovládlo skupinu A.

AIK Innebandy poráží Pardubice a vítězí ve skupině A

AIK Innebandy - Sokol Pardubice 7:1

branky: 5. Stefansson, 9. Larson, 29. Haglund, 40. Bolander, 45. Lieback Asp, 47. Lieback Asp, 57. Stefansson 60. Stefansson - 23. Janeček rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička, vyloučení: 0:0, využití: 0:0, diváci: 52, zásahy brankářů: Hjelmo - 28 - Musil 36, po třetinách: (0:2,1:2, 0:4)

Dále čtěte

2.7.2017 17:01 Zlatá radost Mladé Boleslavi

První ročník turnaje Bohemia Trophy má českého vítěze. Zlato slaví Technology Florbal Mladá Boleslav, který během pěti dnů v domácím prostředí pouze vyhrával. Po trofeji už sahali hráči švédského AIK Innebandy, ale ve strhujícím závěru Boleslav vyrovnala na 5:5 z trestného střílení v čase 59:59, a pak rozhodla v samostatných nájezdech. Bronz patří dalšímu švédskému klubu IBK Dalen. 

2.7.2017 13:42 Bitvu o třetí místo vyhrál IBK Dalen

Pohár pro bronzový tým Bohemia Trophy poputuje do Švédska. IBK Dalen v zápase o třetí místo porazil ACEMA Sparta Praha 9:6. Zbývá odehrát poslední utkání turnaje - velké finále mezi Technology Florbal Maldá Boleslav a AIK Innebandy, které začíná v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi v 14.30 hodin. 

2.7.2017 11:18 Přestřelku o páté místo vyhrálo Langnau

Páté místo na prvním ročníku Bohemia Trophy patří Unihockey Tigers Langnau. Švýcarský tým ve svém závěrečném vystoupení na turnaji poprvé vyhrál, porazil Sokol Pardubice 12:5, když před polovinou zápasu vedl už 6:0. 

1.7.2017 21:06 AIK ve finále! Vyřadilo Dalen

První ročník Bohemia Trophy bude mít to nejlepší vyvrcholení. Po Technology Florbal Mladá Boleslav postoupilo do finále AIK Innebandy a o pohár se tak utkají týmy, které zatím vyhrály všechny své zápasy na turnaji. AIK ve “švédském semifinále” vyřadilo Dalen, na kterým zvítězilo 5:3 po obratu z 0:2. 

1.7.2017 18:36 Mladá Boleslav ve finále, Spartu čeká souboj o třetí místo!

V prvním semifinále prestižního turnaje Bohemia Trophy 2017 se utkala domácí Mladá Boleslav proti dobře rozjeté Spartě. V prvních minutách zápasu Boleslav jasně dominovala a sparťané působili velmi zaskočeně. Po úvodních dvou brankách Mladé Boleslavi v první třetině se hra vyrovnala. Druhá třetina nabídla po jedné brance na obou stranách, na straně Boleslavi navyšoval na 3:0 Tomáš Chroust, za Spartu skóroval Jaroslav Jaroš. Třetí třetina byla opravdovým vyvrcholením zápasu. Sparta se díky pětiminutovému vyloučení domácího Tomáše Chrousta dotáhla na rozdíl jediného bodu. Dvoubrankové vedení zařídil v 20. minutě třetí třetiny Jan Řehoř a rozhodl tak o výhře 5:3 nad Spartou. Mladá Boleslav postupuje do finále, Spartu čeká souboj o třetí místo! 

Partneři turnaje